Novice

27.11.2012 Moto športnik leta 2012 je Klemen Gerčar
V Festivalni dvorani v Ljubljani je bila sinoči tradicionalna podelitev priznanj najuspešnejšim slovenskim moto športnikom. Naziv slovenskega moto športnika leta 2012 po izboru AMZS si je prislužil Klemen Gerčar, najboljši mladi motošportnik leta pa je Tim Gajser. Oba sta priznanji prejela iz rok predsednika strokovnega sveta AMZS Šport Draga Alenca. Smetano domačega moto športa je v uvodu poleg Alenca nagovoril tudi predsednik AMZS Danijel Starman. Oba sta izrekla čestitke voznikom za dosežene uspehe, organizatorjem pa za uspešno izvedbo tekmovanj.
Poleg državnih prvakov vseh panog, so priznanja prejeli še dirkači, ki so bili uspešni na mednarodnih tekmovanjih in organizatorji, ki so v letu 2012 v posameznih panogah priredili najboljše dirke. Podeljeno je bilo tudi priznanje za športno potezo, katero si je prislužil Tim Gajser. Kristalno čelado za pet osvojenih naslovov državnega prvaka je prejel Božo Cvirn, ki nastopa v starodobnem motociklizmu, posebnega priznanja pa je bil deležen še Franci Tomažič, dolgoletni športni funkcionar v speedwayu in avtor dveh knjig o zgodovini speedwaya.
Foto: Žare Modlic

G. Tone Jagodic (OKS), Klemen Gerčar in dr. Danijel Starman

G. Tone Jagodic (OKS), Tim Gajser in dr. Danijel Starman

Klemen Gerčar in Tim Gajser

Drago Alenc in Božo Cvirn

Prejemniki priznanj za mednarodne uvrstitve

Prejemniki priznanj za najboljše organiztorje

G. Tone Jagodic (OKS), Franci Tomažič in dr. Danijel Starman

Seznam prejemnikov priznanj
AMATERSKO TEKMOVANJE MINIMOTO
AP Otroci: Lovro Gobec (AMD Orjaki)
AP1: Teo Čeh (MD Mach 5)
AP OPEN 1: Jani Medoš (AMD Orjaki)
AP OPEN 2: Pavel Čeh (MD Mach 5)
AP MINIMOTARD OPEN: Denis Pratnekar (AMD Orjaki)

POKALNO TEKMOVANJE SKUTER
Skuter 70: Danijel Računica (AMD Domžale)

DRŽAVNO PRVENSTVO CESTNO HITROSTNI MOTOCIKLIZEM
Superbike: Marko Jerman (MD Depala vas)
Prvenstvo društev: MD Depala vas

POKALNO TEKMOVANJE PRVENSTVO V STARODOBNEM MOTOCIKLIZMU
razred B1: Luka Rečnik (ORC Muflon)
Ženski pokal: Anuška Škofic (ORC Muflon)

DRŽAVNO PRVENSTVO V STARODOBNEM MOTOCIKLIZMU
razred A: Jože Cerar (MKS Kranj)
razred B2: Igor Lisec (Hrast Tržišče)
razred B3: Janez Potočnik (MK Leteči Kranjci)
razred B4: Albin Štern (AMD Kranj)
razred C1: Tomaž Jesenek (KSD Vransko)
razred C3: Tomaž Jesenek (KSD Vransko)
razred C5: Niko Sodnikar (AMD Kranj)
razred D1, vozniki: Niko Sodnikar (AMD Kranj)
razred D1, sovozniki: Božo Cvirn (KSD Vransko)
razred D2, vozniki: Alen Srebočan (KSD Vransko)
razred D2, sovozniki: Božo Cvirn (KSD Vransko)
Prvenstvo društev: ORC Muflon

DRŽAVNO PRVENSTVO ENDURO
Veteran: Gorazd Barušič (ŠD Pletenka)
E1: Jaka Seles (Racing club Slovenija)
E2: Sašo Kragelj (AMD Feroda Celje)
E3: David Tepuš (ŠD Pletenka)
Prvenstvo društev: ŠD Pletenka

DRŽAVNO PRVENSTVO V KARTINGU
Gazela free Mark Mramor (AMD Moste)
ROTAX MAX JUNIOR Vid Pšajd (AMD Hajdina)
KZ2 Masters Valter Smrdelj (AMD Šlander)
KZ2 Martin Mihič (AMD Šlander)
Prvenstvo društev: AMD Šlander Celje

DRŽAVNO PRVENSTVO V SUPERMOTU
S Open: Rok Mihelčič (MK Fire Group)
Prvenstvo društev: MK Fire Group

DRŽAVNO PRVENSTVO V SPEEDWAYU
Mladinci: Matic Ivačič (AMD Krško)
Člani: Matej Žagar (AMTK Ljubljana)
Prvenstvo društev: AMTK Ljubljana

MOTOKROS POKALNO TEKMOVANJE
MX 50 JUNIOR Gal Zupančič (MK Fire Group)
MX 125 2 takt: Anej Braniselj (MSK Notranjska)

DRŽAVNO PRVENSTVO V MOTOKROSU
MX 65 junior: Luka Milec (AMD Slovenske Konjice)
MX Veterani: Igor Pancar (AMD Šentvid pri Stični)
MX 85: Nick Škorja (ŠK Nemc Team)
MX 125: Aljoša Molnar (TRK Tajfun šport)
MX open: Klemen Gerčar (AMD Brežice)
Prvenstvo društev: AMD Šentvid pri Stični

PRIZNANJE ZA NAJBOLJŠEGA ORGANIZATORJA DIRK V LETU 2012
MOTOKROS:
AMD OREHOVA VAS za dirko SP MX3
CHD:
MINIMOTO KLUB OBALA RACING za minimoto in skuter dirko v Krškem
SPEEDWAY:
AMTK LJUBLJANA za kvalifikacijsko dirko ekipnega SP
KARTING:
AMD PTUJ za dirko državnega prvenstva in pokalnega tekmovanja
ENDURO:
AMD ŠENTVID PRI STIČNI za dirko državnega prvenstva
CROSS COUNTRY:
AMD BELI KAMEN za dirko pokalnega tekmovanja v Dolini Bandelj
TRIAL:
AMD BELI KAMEN za dirko amaterskega tekmovanja v Dolini Bandelj
STARODOBNIKI:
HRAST TRŽIŠČE za dirko državnega prvenstva

POSEBNA PRIZNANJA ZA MEDNARODNE UVRSTITVE 2012
LUKA MILEC
6. mesto mladinsko svetovno prvenstvo motokros, razred 65
10. mesto mladinsko evropsko prvenstvo motokros, razred 65
1. mesto mladinsko evropsko prvenstvo motokros, razred 65, jugo-zahod

MAKS MAUSSER
7. mesto mladinsko evropsko prvenstvo motokros, razred 65, jugo-zahod

NICK ŠKORJA
6. mesto mladinsko evropsko prvenstvo motokros, razred 85, jugo-zahod

ROK MIHELČIČ
1. mesto prvenstvo Alpe Adria, supermoto, razred Open

JAKA SELES
1. mesto prvenstvo Alpe Adria, enduro, razred E1

BOŠTJAN KOŠNIK
1. mesto prvenstvo Alpe Adria, starodobni motociklizem, Oldtimer 500

MARKO JERMAN
9. mesto evropsko prvenstvo, hitrostni motociklizem, superstock 1000
1. mesto prvenstvo Alpe Adria, hitrostni motociklizem, superbike

TIM GAJSER
1. mesto mladinsko svetovno prvenstvo motokros, razred 125
1. mesto motokros evropsko prvenstvo, razred EMX 125
8. mesto motokros evropsko prvenstvo, razred EMX 250
2. mesto motokros evropski pokal narodov

UROŠ NASTRAN
12. mesto svetovno prvenstvo, supermoto, razred S1
10. mesto evropsko prvenstvo, supermoto, razred Open

IGOR JERMAN
6. mesto svetovno prvenstvo, hitrostni motociklizem, vztrajnostne dirke

KLEMEN GERČAR
4. mesto svetovno prvenstvo motokros, razred MX3
2. mesto motokros evropski pokal narodov

MATEVŽ IRT
6. mesto svetovno prvenstvo motokros, razred MX3
2. mesto motokros evropski pokal narodov

PRIZNANJE ZA ŠPORTNO POTEZO (FAIR PLAY).
TIM GAJSER za športno potezo na dirki državnega prvenstva v Orehovi vasi

KRISTALNA ČELADA ZA PETI OSVOJENI NASLOV DRŽAVNEGA PRVAKA
BOŽO CVIRN starodobni motociklizem

POSEBNO PRIZNANJE
FRANCI TOMAŽIČ
dolgoletni športni funkcionar v panogi speedway, avtor dveh knjig o zgodovini Jugoslovanskega in Slovenskega speedwaya.

MLADI MOTOŠPORTNIK LETA
TIM GAJSER
mladinski svetovni in evropski prvak v motokrosu,

MOTOŠPORTNIK LETA
KLEMEN GERČAR.
4. mesto na svetovnem prvenstvu MX3
zmagovalec dirke svetovnega prvenstva MX3 v Orehovi vasi